Дропшипінг: що це таке і як розпочати власний бізнес?

Дропшипінг

Шукаєте спосіб кинути ненависну роботу з 9:00 до 18:00 та увійти в світ електронної комерції?

Одним з найпростіших і найбезпечніших способів зробити це є дропшипінг. Це бізнес-модель з низьким рівнем ризику, яка не вимагає великих інвестицій і якій достатньо приділяти кілька годин на день або навіть на тиждень.

Що таке дропшипінг?

Дропшипінг (від англійського dropshipping – пряме постачання) — це вид підприємницької діяльності, за якою виробник або постачальник надсилає продукцію безпосередньо клієнту на запит роздрібного продавця, який рекламує та продає товари, але не зберігає їх на своїх складах.

Уявімо, що у вас є інтернет-магазин, де ви продаєте товари для собак.

Як дропшиперу, вам не потрібно заздалегідь купувати сотні чи тисячі нашийників чи повідків і зберігати їх на орендованому складі (або у вашому гаражі), поки ви не зробите продаж. Замість цього ви можете знайти стороннього постачальника (виробника, гуртового або іншого роздрібного продавця), у якого є складські приміщення для зберігання цих товарів.

Після того, як клієнт купує у вас, ваш постачальник (або постачальники, їх може бути багато) бере на себе обробку замовлення і відправляє продукт безпосередньо вашому клієнту. Вам взагалі не потрібно займатися логістикою!

Це цікаво, правда?

Отже, якщо ваш бізнес використовує пряму доставку, ви дієте як вітрина, яку клієнти відвідують і де вони можуть зробити покупку або замовлення. Після того, як вони розмістили замовлення, ви стягуєте плату зі споживача, а вантажовідправник стягує плату з вас.

Ваше головне завдання, як продавця – залучити покупців до вашого інтернет-магазину. Ви можете зробити це з будь-якого місця, якщо у вас є ноутбук та підключення до Інтернету!

Ланцюг постачання: як працює дропшипінговий бізнес?

Ланцюг постачання – це процес переміщення продукту від виробника до клієнта. Технічно ланцюг доходить до видобутку використовуваних матеріалів. Однак, щоб зрозуміти бізнес-модель дропшипінгу, достатньо зосередитися на ключових гравцях: виробниках, постачальниках і гуртовиках, а також роздрібних продавцях.

Ланцюг постачання складається з трьох сторін:

 • Виробник. Творець продукції, яку ви продаєте; продає ці товари у великих кількостях постачальникам та гуртовикам. Якщо ви хочете, ви можете отримати свою продукцію безпосередньо від виробників, щоб платити менше за товар, оскільки пропускаєте постачальника. Ви також зможете трохи налаштувати свій бренд. Але ось підказка: виробники зазвичай мають мінімальні вимоги до замовлення, які вам доведеться виконати. Це означає, що вам доведеться інвестувати великі суми грошей наперед, що може бути ризикованим, коли ви тільки починаєте дропшипінг-бізнес.
 • Постачальник/гуртовий продавець. Особа або компанія, яка купує товари у виробників і продає їх роздрібним продавцям (дропшиперам). Однак їх мінімальні закупівлі (якщо вони є) зазвичай набагато нижчі, ніж встановлені виробниками, що робить його набагато зручнішим для вас.
 • Роздрібний продавець (дропшипер). Людина, яка керує бізнесом на основі методу продажу продукції безпосередньо клієнту. Це точка продажу для ваших клієнтів, яка не вимагає наявності товарів на складі.

Після того, як продукт пройде через ланцюг постачання, ваше завдання полягає в тому, щоб переконатися, що ваш прибуток достатньо високий, щоб ви могли заробляти гроші, але не надто високий, щоб потенційні клієнти замість вас вибирали ваших конкурентів.

Вигідніше буде налаштувати пряму доставку безпосередньо з виробниками продуктів, які ви хочете продавати. Чим менше посередників вам доведеться пройти, тим більшим буде ваш прибуток. Кожна додаткова комісія, яку стягують ваші партнери по ланцюгу постачання, впливає на ваш прибуток, тому, коли це можливо, краще працювати безпосередньо з виробником.

Переваги дропшипінгу

 • Розпочати дропшипінг дуже легко. Знайшовши якісні продукти, ви можете запустити свій перший дропшипінг-магазин за кілька днів. Потім, вам потрібно буде розвивати та вдосконалювати свій магазин, як тільки ви побачите, як ваші відвідувачі поводяться в ньому. Оскільки вам не потрібно попередньо купувати запаси, ви можете зручно тестувати нові ідеї продуктів.
 • Вам не потрібні великі інвестиції, щоб почати продавати. Завдяки дропшипінгу вам не потрібно занурюватися в свої заощадження, щоб запустити свій інтернет-магазин. Бізнес-модель не вимагає від вас заздалегідь купувати продукти, і вам не потрібно інвестувати в інвентар або орендувати приміщення для зберігання товарів. Модель дропшипінгу усуває багато звичайних витрат, які повинні покривати традиційні роздрібні продавці.
 • Хтось інший подбає про доставку за вас. Однією з ключових переваг дропшипінгу є те, що вам не потрібно турбуватися про зберігання та доставку свого інвентарю. Ви можете бути в роздрібному бізнесі, ніколи не торкаючись товарів, які продаєте! Ваш сторонній постачальник подбає про замовлення в той момент, коли ваш клієнт купує у вас продукт. При цьому я все одно рекомендую вам перевірити якість кожного продукту, який ви плануєте продавати, і замовити зразки продукції. З дропшипінгом вам не потрібно упаковувати та відправляти свою продукцію, орендувати склад і керувати своїм інвентарем. Маючи весь додатковий вільний час у ваших руках, ви можете зосередитися на удосконаленні свого магазину та залученні нових клієнтів.
 • Легко масштабувати свій бізнес дропшипінгу. Оскільки це звичайний бізнес, вам не потрібно турбуватися про те, що ви маєте більше роботи, якщо ви почнете продавати більше – це не ви пакуєте та відправляєте продукти. У міру зростання вашого бізнесу ви, можливо, захочете інвестувати більше у свій маркетинг, щоб отримати ще більше продажів, але характер ваших щоденних завдань загалом сильно не зміниться.
 • Ви можете продавати де завгодно. Компанії з прямої доставки можуть бути більш спритними, ніж компанії з більш традиційною структурою. Як тільки ви потрапите в електронну комерцію, ваше місцезнаходження не обмежуватиме вас. Оскільки у вас немає фізичного запасу, як дропшипер ви можете продавати свою продукцію в будь-яку точку світу, де є підключення до Інтернету, якщо витрати на доставку товарів того варті.
 • Ви можете делегувати більшість своєї роботи програмам. Вам не потрібно збирати команду професіоналів з маркетингу або бути майстером на всі руки, щоб почати бізнес електронної комерції. В Інтернеті є багато програм, які можуть допомогти вам автоматизувати ваш маркетинговий процес. Наприклад, ви можете запускати рекламу Facebook на автопілоті замість того, щоб витрачати тижні на пошуки найкращих методів динамічної реклами у Facebook. Ви можете дозволити додаткам виконувати роботу, а ви подбаєте про решту свого бізнесу дропшипінгу.
 • Дропшипінг дозволяє вам бути самим собі босом. Найголовніше, дропшипінг може дати вам свободу. Він доступний з будь-якого місця, і ніхто не вказує вам, що робити. Звичайно, успіх не прийде за одну ніч. Але все залежить від вас! Замість того, щоб працювати в типовій ієрархічній структурі, ви самі можете створювати правила. Ваш інтернет-магазин може бути як додатковим заробітком, так і перетворити його на повноцінний бізнес. Ви також зможете пожинати всі плоди своєї праці. Кожна година, яку ви витрачаєте на продажі, означає більше грошей на вашому рахунку.
 • Ви можете запропонувати клієнтам більш широкий вибір продуктів. Оскільки вам не потрібно інвестувати в створення власного асортименту, ви можете бути в курсі тенденцій і швидко додавати нові продукти на свій сайт. Ви також можете швидко змінити свої пропозиції без попереднього замовлення нових товарів або розвантаження запасів.
 • Вам не потрібно керувати запасами. Відсутність інвентарю також означає, що вам не доведеться керувати ним. Управління запасами може бути складним і займати багато часу (хоча програмне забезпечення для управління запасами може значно полегшити роботу). Відсутність необхідності переглядати запаси, змінювати їх порядок та обробляти, це означає, що ви та ваші співробітники мають більше пропускної здатності для роботи над іншими аспектами вашого бізнесу, щоб допомогти йому розвиватися.

Недоліки дропшипінгу

 • Високий рівень конкуренції. Для початку роботи в цій сфері не потрібно великих інвестицій, тому компанії прямих перевезень часто пропонують товари за дуже низькими цінами. Щоб конкурувати, вам також часто доводиться знижувати ціни. Якщо ви хочете залучити своїх потенційних клієнтів, вам потрібно краще працювати з маркетингом, ніж ваші конкуренти. Зробіть свій магазин схожим на справжній бренд, і люди будуть довіряти вам достатньо, щоб купувати за трохи вищою ціною.
 • Доставка може бути дещо складною. Якщо ви купуєте свою продукцію від одного постачальника, то розрахувати витрати на доставку легко. Однак зазвичай дропшипери використовують більше одного постачальника для різних продуктів. У цьому випадку розрахувати вартість доставки буде дещо складніше, якщо одне замовлення містить товари з різними тарифами на доставку. Крім того, кілька постачальників можуть мати різні системи виставлення рахунків. Тому спочатку краще почати з одного постачальника, а потім збільшувати їх кількість. Скажімо, клієнт замовляє два товари, кожен із яких має різну вартість доставки. Вам потрібно визначити, як стягувати плату з клієнта за доставку таким чином, щоб клієнт не відчував переплату.
 • Підтримка клієнтів може бути проблемою. Чудово, що вам не доведеться займатися управлінням запасами самостійно, поки ви не отримаєте скаргу від розлюченого клієнта. Коли постачальники не виконують ваші замовлення, ви повинні взяти на себе вину. Будьте готові глибоко вибачитися та надати відмінне обслуговування клієнтів, щоб уникнути негативних відгуків. Відсутність контролю над досвідом роботи з клієнтами. Покладаючись на партнера по прямій доставці, щоб доставити замовлення своєму клієнту, ви надієтеся, що вони доставлять замовлення вчасно та в цілісності. Якщо вони не виконають свою угоду, доставлять товари із запізненням, зламаними або не доставлять взагалі, це може призвести до поганих відгуків і втрати довіри споживачів, що може негативно вплинути на репутацію вашої компанії в сфері обслуговування клієнтів.
 • Проблеми із запасами. Коли ви володієте товарами, легко перевірити рівень запасів. Але коли ви отримуєте продукти від кількох постачальників — які, у свою чергу, співпрацюють з іншими роздрібними продавцями — важче переконатися, що потрібні вам продукти є легкодоступними.
 • Проблеми з постачальниками. Вкрай важливо мати міцні відносини, засновані на довірі та взаємній повазі з вашими постачальниками. Постачальники є основою вашого бізнесу, тому вибирайте, з ким ви співпрацюєте, і ніколи не приймайте ці відносини як належне, сплачуючи їм із запізненням або з якими важко працювати. Щоб побудувати міцні партнерські відносини, важливо навчитися ефективно керувати своїми постачальниками, щоб максимізувати ефективність прямих поставок.
 • Невеликий контроль над брендингом. Коли ви здійснюєте пряму поставку товарів, ви не можете нічого зробити з їх налаштуванням. Звичайно, ви можете мати добре оформлений веб-сайт з якісними описами продуктів. Ви навіть можете влаштувати високоякісну фотосесію своїх продуктів, якщо ви хочете зробити краще брендування. Однак, як і більшість дропшипперів, ви не можете нічого зробити з упаковкою або інструкціями, які додаються до продуктів, які ви продаєте. Можна зв’язатися з постачальниками та спілкуватися з ними. Коротко поясніть, як кращий брендинг покращить ваші продажі, що означатиме ще більше замовлень для виробника. Таким чином, ви можете внести деякі зміни до продукту. Наприклад, деякі виробники погодяться додати назву вашого бренду (якщо ви хочете його мати) або налаштувати упаковку вашого продукту. Майте на увазі, що вам доведеться бути готовими заплатити більше наперед, оскільки зміни зазвичай також вимагають мінімальної кількості замовлення.
 • Підробки брендів та торгових марок. Вам потрібно знайти законних постачальників, оскільки ви можете зіткнутися з людьми, які незаконно використовують інтелектуальну власність інших компаній, наприклад логотипи торгових марок.

Як вибрати постачальника?

Ось кілька запитань, які варто задати потенційним постачальникам:

 • Вартість товару для дропшиперів. Перегляньте цифри, перш ніж вибрати партнера з прямої доставки. Якщо гуртової ціни недостатньо для того, щоб отримати пристойний прибуток від продуктів, шукайте в іншому місці.
 • Чи є плата за обробку? Якщо так, оцініть, як це може вплинути на ваш прибуток. Знову ж таки, кожна комісія і кожен посередник впливають на ваш прибуток, тому потрібно максимально спростити процес.
 • Як доставляють товари? Вам потрібен партнер, який доставляє товари через службу, яка надає номери відстеження (які вони повинні надіслати вам). Таким чином, якщо ваші клієнти запитують про статус своїх замовлень, ви можете надати їм точну, актуальну інформацію. А разом із доставкою приходить і повернення. Дізнайтеся правила повернення та гарантії. Якщо повернення не приймається або якість продуктів не гарантується, уникайте.
 • Який процес виставлення рахунків? Яким чином відбувається оплата замовлених товарів? Обов’язково виберіть партнера, процес виставлення рахунків якого добре підходить для вашого грошового потоку.

Поради щодо організації дропшипінгу

Зробіть покупки в Інтернеті в задоволення, простежте щоб від розміщення замовлення до доставки його клієнту процес був максимально комфортним.

Якщо дропшипінг дозволяє продавати широкий асортимент товарів, це не означає, що ви повинні продавати все. Проведіть дослідження ринку та проаналізуйте тенденції, щоб визначити, що вам краще продавати у своєму магазині.

Навіть якщо ви ретельно перевіряєте постачальника, ви повинні бути пильними щодо послуг, поки ви працюєте разом. Наприклад, якщо сталося кілька випадків пошкодження продукції, втрати пакетів або запізнення доставки, розірвіть зв’язки з постачальником або ризикуєте втратити довіру клієнтів.

Ваша репутація – це все, тому вам потрібно не тільки виконувати свої обіцянки з надійними партнерами з прямої доставки та чудовим веб-сайтом, але й працювати над підвищенням довіри в Інтернеті, щоб забезпечити довіру клієнтів. Це гарантує довгостроковий успіх.

Деякі люди вважають дропшипінг простим способом швидкого збагачення і мають нереалістичні очікування. Правда в тому, що вам, можливо, доведеться мати справу з низькою маржею, і може знадобитися багато часу, щоб знайти найкращі продукти для продажу. Дропшипінг дійсно може бути високоприбутковою бізнес-моделлю. Вам просто потрібно знайти продукти-переможці та ефективно настроїти процес реклами ваших товарів.

Дропшипінг пропонує досить простий спосіб для підприємців-початківців увійти у світ електронної комерції. Щоб вийти на ринок вам не потрібен диплом крутої бізнес-школи або великі суми грошей.

Дропшипінг є одним із найбезпечніших і найпростіших способів працювати на себе!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: